Paletyzator Kolumnowy

Paletyzator Kolumnowy
 • Przenośnik zasilający (opcja).
 • Wykonanie: stal malowana proszkowo lub stal nierdzewna.
 • Zasilanie: ~2,2 kW , uzależniona od wielkości kartonu jego wagi oraz docelowej wydajności.
 • Wysokość układanego stosu - standardowo do 2000 mm brutto (wraz z paletą).
 • System wymiennych chwytaków (opcja).
 • Magazynek palet (opcja).
 • Magazynek przekładek kartonowych (opcja).

 

Paletyzator kolumnowy sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach o małej kubaturze. Nie bez znaczenia jest również jego mała wysokość, która pozwala ulokować go w niskich halach produkcyjnych.

Optymalizacja pakowania palet dzięki innowacyjnej technologii.

Paletyzator kolumnowy został stworzony w oparciu o układ kolumnowy i jest przeznaczony do układania opakowań zbiorczych na paletach. Wielofunkcyjność maszyny umożliwia wykorzystanie jej także do depaletyzacji produktów. Paletyzator kolumnowy ma szerokie zastosowanie. Jest to brakujące ogniwo procesu produkcji w wielu zakładach, wykorzystujące innowacyjną technologię. Opracowana przez naszych inżynierów konstrukcja zapewnia wydajność i ekonomiczność rozwiązania. Paletyzator nie zajmuje dużo miejsca, przez co można go zaadaptować do istniejącego przenośnika produktów lub linii produkcyjnej. Prosty montaż i  intuicyjne oprogramowanie zapewniają szybkie włączenie go do produkcji i łatwe użytkowanie. Korzyścią paletyzatora jest minimalna obsługa serwisowa i łatwy dostęp do wszystkich podzespołów oraz niewielka wysokość.  Kompaktowa konstrukcja maszyny umożliwia prostą rozbudowę rozwiązania o magazynek pustych palet, system aplikacji przekładek kartonowych między warstwami produktu. Maszyna jest wykonana ze stali malowanej proszkowo lub stali nierdzewnej, w zależności od wymagań projektowych oraz środowiska, w którym przyjdzie jej pracować.

Atutem rozwiązania jest podciśnieniowy lub mechaniczny chwytak, dobierany indywidualnie dla każdego rodzaju opakowania zbiorczego. Rozwiązanie wykonuje ruch w trzech osiach (x,y,z) z możliwością obrotu od 90 do 270 stopni, co zapewnia precyzję układania opakowań zbiorczych na paletach. Dzięki maksymalnemu udźwigowi do 40 kg i wysokiej wydajności (uzależnionej od wielkości kartonu, ciężaru i sposobu ułożenia na palecie), paletyzator optymalizuje proces produkcji, skracając czas pakowania palet. 

Korzyści: 

 • rozwiązanie umożliwia optymalizację procesu produkcji dzięki automatyzacji pakowania produktów lub opakowań na paletach,
 • niewielkie rozmiary i kompaktowość, dzięki czemu rozwiązanie pasuje do linii produkcyjnych o różnej wielkości,
 • wysoka wydajność, która usprawnia proces pakowania  i przyczynia się do zwiększenia szybkości załadunku gotowego wyrobu,
 • zasilanie: ~2,2 kW , uzależnione od wielkości kartonu jego wagi oraz docelowej wydajności,
 • wysokość układanego stosu - standardowo do 2000 mm brutto (wraz z paletą),

Wydajność:

Wydajność dostosowana jest do wymagań projektu

Standardowe rozmiary kartonów/toreb:

Długość: 200-600 mm.
Szerokość: 200-400 mm.
Wysokość: 120-400 mm.

 


Zapytaj
o produkt

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o zadanie ich za pomocą formularza kontaktowego.
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Kod
Treść wiadomości
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
linia Skontaktuj się z nami
Zadzwoń doradzimy w wyborze odpowiedniego rozwiązania
linia Dariusz Gniadzik
+48 61 427 79 96
+48 721 160 200
dariusz.gniadzik@teccon.pl
linia Krzysztof Franek
+48 61 427 79 96
+48 691 511 261
krzysztof.franek@teccon.pl
linia Tomasz Wieczorek
+48 61 427 79 96
+48 604 774 802
tomasz.wieczorek@teccon.pl