Paletyzatory

Paletyzacja

Paletyzatory - pakowanie jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste!

W naszej ofercie znajduje się wiele modeli paletyzatorów, które wykorzystuje się na ostatnim etapie produkcji. Służą one do automatycznego układania ładunków i opakowań na palety. Paletyzatory to synonim elastyczności i funkcjonalności, ponieważ można je dopasować do różnych typów ładunków czy prędkości linii produkcyjnej, a ich działanie usprawnia proces produkcji. Profesjonalne doradztwo naszych handlowców pozwala na dopasowanie paletyzatora do potrzeb klienta w celu wyboru optymalnego rozwiązania.

Oferujemy paletyzatory kolumnowe, które wyróżniają się funkcjonalnością i trwałością konstrukcji oraz znajdą zastosowanie w niskich halach produkcyjnych oraz pomieszczeniach o małej kubaturze. Oferujemy także paletyzatory robotyczne, które umożliwiają obsługę kilku linii pakujących jednocześnie. Sercem urządzenia jest innowacyjny robot przemysłowy, umożliwiający układanie produktów wedle preferowanych układów paletowych. Paletyzatory robotyczne są dedykowane projektom wielostanowiskowym lub projektom o skomplikowanych układach paletowych. W naszej ofercie znajdują się także paletyzatory Kartezjańskie, które działają w oparciu o układ kartezjański. Paletyzator Kartezjański cechuje się innowacyjną konstrukcją, niewielkim rozmiarem, wysoką wydajnością i ekonomicznością rozwiązania. Systemy kartezjańskie można rozbudować aż do ośmiu gniazd paletyzujących, zapewniając dużą wydajność i niezawodność całego systemu.

Nowoczesne systemy paletyzacji produktów – dlaczego warto je stosować?

Manualnie wykonywane czynności pakowania i układania towarów na paletach są monotonne, uciążliwe oraz wymagają zarówno dużej wydajności, jak i wysiłku fizycznego. W szczególności dotyczy to wielkogabarytowych artykułów, których paletyzacja wiąże się często z przenoszeniem sporych ciężarów. To powody, dla których te procesy idealnie nadają się do robotyzacji. Zautomatyzowana paletyzacja wykorzystuje zaawansowane technologicznie maszyny i systemy, które:

 • usprawniają kompletację produktów,
 • zmniejszają koszty operacyjne,
 • eliminują błędy wywołane czynnikiem ludzkim,
 • zwiększają bezpieczeństwo, ograniczają ryzyko wypadku,
 • optymalizują procesy produkcyjne i logistyczne,
 • umożliwiają pracę w trudnych warunkach środowiskowych,
 • zapewniają standaryzację procesową i wysokiej jakości powtarzalność.

Wszystkie te zalety oferują nasze paletyzatory kolumnowe, kartezjańskie i robotyczne. Odpowiednio dobrany system paletyzacji zapewni efektywną obsługę związaną z układaniem towarów na paletach w celu prawidłowego ich magazynowania bądź na potrzeby transportu.

Roboty do paletyzacji ładunków – to większa wydajność, efektywność i funkcjonalność

Zautomatyzowane systemy paletyzacji oparte na nowoczesnych robotach mogą pracować w każdych warunkach środowiskowych. Dla wydajności i efektywności pracy paletyzatorów bez znaczenia są takie czynniki jak: hałas, zapylenie czy niska temperatura. Maszyny mogą zostać zaprogramowane do obsługi ładunków różnego rodzaju: kartonów, worków czy zgrzewek. Ich zadaniem jest odbiór gotowego opakowania, przeniesienie go na konkretne miejsce paletowe i powrót do pozycji wyjściowej.

Ponadto robot do paletyzacji może wykonywać inne dodatkowe czynności ( nakładanie przekładki, pobranie pustej palety), które zwiększają funkcjonalność wykonywanych procesów logistycznych. Szybkość, precyzja i powtarzalność działania paletyzatora to większa wydajność, produktywność i efektywność systemu produkcyjnego, handlowego, usługowego.

Efektem wdrożenia zrobotyzowanych stanowisk jest poprawa niezawodności całego ciągu produkcyjnego. Wysoka jakość i powtarzalność układania towarów na paletach to kolejne elementy, które poprawiają warunki pracy, wyręczając pracowników w fizycznych i monotonnych zadaniach. Robotyzacja procesów technologicznych ma również wpływ na prestiż i reputację firmy na rynku, która jest postrzegana jako nowoczesna organizacja.

Paletyzatory – w jakich sektorach gospodarki są stosowane?

Zastąpienie mechanicznych urządzeń i ludzi robotami do paletyzacji ma szczególne znaczenie w kontekście sprostania wymogom i wyzwaniom współczesnego systemu gospodarki światowej. Przewagą zautomatyzowanych układów i procesów jest także fakt, że, mogą one pracować przez 24h na dobę bez przestojów i przerw, co automatycznie przekłada się na poprawę konkurencyjności przedsiębiorstwa na zglobalizowanym rynku. Popularnymi obszarami, w których wykorzystywane są paletyzatory są branże:

 • motoryzacyjna,
 • spożywcza,
 • mleczarska,
 • chemiczna,
 • farmaceutyczna.

W poszczególnych sektorach i gałęziach roboty są wykorzystywane do pakowania pudełek, kartonów, worków, opakowań zbiorczych, skrzynek, beczek, zgrzewek, puszek, butelek.

Systemy do paletyzacji Teccon – postaw na ekspertów od innowacyjnych rozwiązań

To, co wyróżnia nasze rozwiązania to innowacyjna technologia oraz indywidualne podejście do potrzeb klienta. Do wyboru są różne rodzaje paletyzatorów. W szerokiej ofercie mamy modele kolumnowe, kartezjańskie i robotyczne. Dodatkowo proponujemy systemy paletyzacji centralnej oraz takie elementy dodatkowe jak transportery rolkowe, wózki transferowe szynowe, obrotnice czy magazyny palet. Wszystkie roboty przemysłowe spełniają rygorystyczne normy techniczne i standardy jakości dla tej kategorii urządzeń.

Zespół doświadczonych inżynierów i technologów zaprojektuje optymalny układ do pakowania. Fachowe doradztwo, krótki czas realizacji, profesjonalny serwis naszych systemów paletyzacji i atrakcyjne ceny paletyzatorów – to najważniejsze atuty oferty firmy Teccon. Dlatego zapraszamy do kontaktu i współpracy!


linia Skontaktuj się z nami
Zadzwoń doradzimy w wyborze odpowiedniego rozwiązania
linia Michał Budzyński
+48 61 427 79 96
+48 609 310 333
michal.budzynski@teccon.pl
linia Krzysztof Franek
+48 61 427 79 96
+48 691 511 261
krzysztof.franek@teccon.pl
linia Tomasz Wieczorek
+48 61 427 79 96
+48 604 774 802
tomasz.wieczorek@teccon.pl