Paletyzator Kartezjański

Paletyzator Kartezjański
 • Przenośnik zasilający (opcja).
 • Wykonanie: stal malowana proszkowo lub stal nierdzewna.
 • Zasilanie: ~2,2 kW , uzależniona od wielkości kartonu jego wagi oraz docelowej wydajności.
 • Wysokość układanego stosu - standardowo do 2000 mm brutto (wraz z paletą).
 • System wymiennych chwytaków (opcja).
 • Magazynek palet (opcja).
 • Magazynek przekłądek kartonowych (opcja).

Optymalizacja pakowania palet dzięki innowacyjnej technologii.

Paletyzator Kartezjański został stworzony w oparciu o układ kartezjański i jest przeznaczony do układania opakowań zbiorczych na paletach. Wielofunkcyjność maszyny umożliwia wykorzystanie jej także do depaletyzacji produktów. Paletyzator Kartezjański ma szerokie zastosowanie. Jest to brakujące ogniwo procesu produkcji w wielu zakładach, wykorzystujące innowacyjną technologię. Opracowana przez naszych inżynierów konstrukcja zapewnia wydajność i ekonomiczność rozwiązania. Paletyzator nie zajmuje dużo miejsca, przez co można go zaadaptować do istniejącego przenośnika produktów lub linii produkcyjnej. Prosty montaż i  intuicyjne oprogramowanie zapewniają szybkie włączenie go do produkcji i łatwe użytkowanie. Korzyścią paletyzatora jest minimalna obsługa serwisowa i łatwy dostęp do wszystkich podzespołów.  Kompaktowa konstrukcja maszyny umożliwia prostą rozbudowę rozwiązania o magazynek pustych palet, system aplikacji przekładek kartonowych między warstwy czy podwójną stację paletową. System zapewnia też rozbudowę układu do maszyny obsługującej dwie lub cztery linie produkcyjne jednocześnie, dopasowując się nawet do najbardziej wymagających zakładów produkcyjnych. Maszyna jest wykonana ze stali malowanej proszkowo lub stali nierdzewnej, w zależności od wymagań projektowych oraz środowiska, w którym przyjdzie jej pracować.

Atutem rozwiązania jest podciśnieniowy lub mechaniczny chwytak, dobierany indywidualnie dla każdego rodzaju opakowania zbiorczego. Rozwiązanie wykonuje ruch w trzech osiach (x,y,z) z możliwością obrotu od 90 do 270 stopni, co zapewnia precyzję układania opakowań zbiorczych na paletach. Dzięki maksymalnemu udźwigowi do 40 kg i wysokiej wydajności (uzależnionej od wielkości kartonu, ciężaru i sposobu ułożenia na palecie), paletyzator optymalizuje proces produkcji, skracając czas pakowania palet. 

Korzyści: 

 

 • rozwiązanie umożliwia optymalizację procesu produkcji dzięki automatyzacji pakowania produktów lub opakowań na paletach,
 • niewielkie rozmiary i kompaktowość, dzięki czemu rozwiązanie pasuje do linii produkcyjnych o różnej wielkości,
 • wysoka wydajność, która usprawnia proces pakowania  i przyczynia się do zwiększenia szybkości załadunku gotowego wyrobu,
 • zasilanie: ~2,2 kW , uzależnione od wielkości kartonu jego wagi oraz docelowej wydajności,
 • wysokość układanego stosu - standardowo do 2000 mm brutto (wraz z paletą),

Wydajność:

Wydajność dostosowywana jest do wymagań projektu.

Standardowe rozmiary kartonów:

Długość: 200-600 mm.
Szerokość: 200-400 mm.
Wysokość: 120-400 mm.

?

 

 

 

 

 

 


Zapytaj
o produkt

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o zadanie ich za pomocą formularza kontaktowego.
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Kod
Treść wiadomości
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
linia Skontaktuj się z nami
Zadzwoń doradzimy w wyborze odpowiedniego rozwiązania
linia Michał Budzyński
+48 61 427 79 96
+48 609 310 333
michal.budzynski@teccon.pl
linia Krzysztof Franek
+48 61 427 79 96
+48 691 511 261
krzysztof.franek@teccon.pl
linia Tomasz Wieczorek
+48 61 427 79 96
+48 604 774 802
tomasz.wieczorek@teccon.pl